Strona główna Kontakt Oficjalna strona Muzułmańskiego Związku Religijnego w Rzeczypospolitej Polskiej
Polski
3345136


Informujemy, iż w dniach 15.08 - 31.08 2014r.
sekretariat NKM w RP będzie nieczynny.
Wszelkie pytania prosimy kierować
drogdą e-mail na adres mzr@mzr.pl


2014-09-01

Kurs sztuki ebru

Yunus Emre Enstitüsü - Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 55/3 ogłasza kolejne warsztaty malowania na wodzie - ebru.

Odbędą się one w Warszawie w dniach 1-6 września br. Zapisy do 29 sierpnia.... wiecej


Wyjazd na Litwę

Muzułmańska Gmina Wyznaniowa MZR w Bohonikach organizuje w dniach 6-7 września 2014 roku wyjazd na Litwę. 6 września w Sorok Tatarach odbędzie się otwarcie Domu Parafialnego, przy okazji można będzie odwiedzić Wilno i Kowno. Koszt wyjazdu (autokar, winiety, ubezpieczenie) około 145 zł. Nocleg jeszcze w trakcie załatwiania, wyżywienie własne.

Zgłoszenia przyjmuje Lila Asanowicz, tel. 504848115: ilość miejsc ograniczona.


Trzeci numer „Przeglądu Tatarskiego”

Przed nami kolejny tegoroczny numer kwartalnika „Przegląd Tatarskiego”. Otwierają go relacje z wielu imprez, spotkań i rozmaitych przedsięwzięć z udziałem tatarskiej społeczności, które opisują m.in. Halina Szahidewicz, Zofia Józefów, Adam Murad Murman i Józef Jakubowski. Dalej znajdziemy bardzo ciekawe teksty wspomnieniowe Lejli Majewskiej oraz Dżemili Smajkiewicz-Murman. Krzysztof Bassara napisał o tragicznej historii młodego Turka, którego mogiła znajduje się na tatarskim cmentarzu w Warszawie, Aleksander Miśkiewicz przedstawił ruch społeczno-kulturalny Tatarów w okresie II Rzeczypospolitej, zaś Selim Chazbijewicz zajął się tematyką prometejską w polskich czasopismach tatarskich tamtego okresu. To tylko część interesujących artykułów na łamach naszego czasopisma. ... wiecej


Kondolencje


Serdeczne wyrazy współczucia
Panu Musie Czachorowskiemu
oraz rodzinie
z powodu śmierci Mamy
Pani Joanny Czachorowskiej

składają:
Mufti Rzeczypospolitej Polskiej
Najwyższe Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP
Zarząd Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Białymstoku
Wraz z całą społecznością tatarską.

Niech Bóg Wszechmogący
przyjmie Ją pod swoją opiekę.


Informacja

Szanowni Państwo,
pragnę poinformować, iż modlitwy piątkowe w Domu Kultury Muzułmańskiej w Białymstoku ul. Piastowska 13 (była Grzybowa 42) odprawiane są o godz. 13:00 w okresie wiosenno-letnim i o godz. 12:00 w okresie jesienno-zimowym.

Osobą prowadzącą modlitwę piątkową jest imam, mufti Tomasz Miśkiewicz lub osoby przez niego upoważnione.

Niedopuszczalnym jest, iż w tym samym miejscu celowo prowadzona jest jeszcze jedna modlitwa piątkowa. Jest to niezgodne z religią Islamu oraz tradycją Tatarów - muzułmanów polskich. Jest to celowe rozbijanie naszej społeczności, wprowadzanie zamętu i wykorzystywanie miejsca modlitwy do prywatnych celów, które zagrażają fundamentom naszej tożsamości religijnej.... wiecej


MZR